L O A D I N G
blog banner

Jóga vás dostane do formy

Pokud vám po zimě chybí energie, a vy se neustále cítíte unavení a bez elánu, začněte cvičit jógu. Ta totiž příznivě působí na celý tělesný metabolismus, takže se díky ní budete cítit plni energie a síly. Jóga má nenahraditelné účinky na vaše tělo i mysl. Zacvičte si a uvidíte sami!
Při józe si nejen skvěle pročistíte hlavu. Účinnost jógy je totiž v celkovém přístupu jedince k životu, a jejím cílem je být spokojený sám se sebou. Když jsou lidé v životě šťastni, má to pozitivní vliv také na jejich zdraví a kondici.

Kladné účinky jógy:
· posílení zdraví
· rozvíjení koncentrace
· udržení psychické i fyzické síly
· získání sebedůvěry
· sladění vnitřních i vnějších aktivit v běžném životě
· seberealizace

Jóga skvěle pročistí a zároveň zklidní vaši mysl, a to díky poctivému dýchání. Díky výměně kysličníku uhličitého za kyslík si zajišťujete život. Řádné nadechnutí a vydechnutí proto několikrát opakujte. Správným dýcháním proměňujete staré vzorce chování za nové. Když budete dechovou koncentraci pravidelně trénovat, zastavíte její neustálé výkyvy, čímž si zpevníte nejen mysl, ale i celé vaše zdraví. Kyslík navíc odstraňuje odpad z orgánů a oživuje životní energii.

Jógový pohyb navíc pozitivně působí na vnitřní prostředí těla. Každý pohyb jógy je skvělý nejen pro uvolnění svalů, ale také pro prokrvení celého organismu. Tradiční pozice jógy navíc trénují výdrž, zapojují stabilizační svaly trupu i hluboko uložené svaly, které se postupně zapojují. Rozvíjí také relaxaci, při které se fyzicky i duševně uvolníte a načerpáte novou sílu. Relaxaci je vhodné provádět v pozici tureckého sedu nebo v lehu na zádech, při uklidňující hudbě nebo za úplného ticha.

Jóga je cvičení vhodné pro každého. Cvičit se dá doma, v přírodě i na dovolené. Každý si může určit styl jógy, který mu bude vyhovovat.
· Klasická jóga – zahrnuje fyzické i dýchací cvičení, očistnou techniku a meditaci.
· Karma jóga – zahrnuje především práci na sobě samém.
· Power jóga – zaměřuje se na svalové cvičení a správné dýchání.
· Hatha jóga – zaměřuje se na jógovou terapii.