L O A D I N G
blog banner

Vzdělávejte se online aneb učení jako koníček

Průběžné vzdělávání se v dnešní dynamické době stává nutností. Všichni jistě známe prezenční formu seminářů, školení a kurzů, za kterými musíme vždy vyjet na určité místo a také samozřejmě stihnout začátek kurzu. Proto se stále více do popředí zájmu dostává vzdělávání online a to jak firemní, tak soukromé. Bez internetu si řada z nás dnes neumí představit svůj život. Kdo nežije online, jako by nebyl. To jsou častá mota, se kterými se potkáme na každém kroku.
káva a sešit
Proč nevyužít toto médium aktivněji a ve svůj prospěch? Rádi se učíte a získáváte nové zkušenosti nebo se prostě občas jen tak online nudíte? Velmi dobrou možností jsou různé internetové semináře. Lze tak získávat nové zkušenosti v oborech, které jsou středem našeho zájmu pracovního i volnočasového. Existuje mnoho firem, které se specializují právě na online vzdělávání, ale lze najít také šikovné laiky, kteří mají mnoho cenných zkušeností a rádi se o ně podělí.  
nové dovednosti

Webinář nebo seminář?

Pokud do webového prohlížeče zadáte online vzdělávání, dostanete zpět spoustu výsledků. Jaký je tedy rozdíl mezi webinářem a seminářem? V podstatě jediným rozdílem je právě internet, resp. online svět. Při obou formách studia probíhá komunikace oběma směry, studující se aktivně podílejí na výuce. Webinář je online seminář, který není limitován počtem míst v učebně, výuka probíhá v reálném čase z vašeho počítače a místa, které je vám pohodlné a je jen na vás, zda využijete interaktivního způsobu výuky a položíte lektorovi otázky k probíranému tématu, které byste se před plnou učebnou obávali vznést.

Další možností jsou online kurzy. Tyto kurzy můžete studovat v čase, který si sami určíte. Nevýhodou oproti webináři je to, že se nejedná o interaktivní formu studia. Nicméně po přihlášení se ke kurzu můžete vracet, můžete si sami zvolit tempo studia, abyste si případně mohli pořizovat výpisky.

Učit se můžete cokoliv

Potřebujete si rozšířit obzory v používání kancelářských programů, jako jsou textové editory nebo tabulkové procesory? Stačí si kurzy vyhledat dle správně zvolených klíčových slov. Stejným způsobem můžete získat vědomosti např. v projektovém řízení, lze se tak učit i cizí jazyky, nebo se zdokonalit ve vyjednávacích technikách, naučit se zakládat e-shop apod.
školitel semináře

Certifikáty

Řada kurzů může být zakončena závěrečným testem, který prověří vaši pozornost při jednotlivých lekcích. Na základě výsledku testu účastník případně obdrží certifikát o absolvování daného online kurzu. Ve většině případů tyto certifikáty nejsou srovnatelné s osvědčeními nebo certifikáty z několikaletého studia daného oboru, ale přesto jimi můžete doložit alespoň svůj zájem o daný obor a radost z učení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup