L O A D I N G
blog banner

Každé ráno pozdravte slunce

Jóga je pohyb, který může provádět naprosto každý, kdo vládne svými končetinami. Je vhodná především pro lidi, kteří mají sklony podléhat stresu a špatným náladám.
· Viděli jste někdy jogína?
o Doslova z něho dýchá klid a pohoda.
Proč to tedy také nezkusit? Bude stačit pět minut denně a uvidíte, jaké s vámi toto cvičení udělá divy. Na začátku je potřeba každý cvik prodýchat. Znamená to, že se soustředíte na to, aby ásany navazovaly přesně podle daného návodu. Ten je sestaven podle nádechů a výdechů. Ásana je pozice těla jogína.
· Výborným cvičením pro posílení ducha je pozdrav slunci neboli súrja namaskár.
· Tato sestava má tu moc, že vás doslova nabije energií.
· A to i přesto, že je například listopad a po slunci není vidu ani slechu.
o Vy si ho prostě vytvoříte uvnitř těla.
meditace na skále
Cvičení pozdrav slunci je důležitý a prospěšný z toho důvodu, že během něho dochází k protažení celého těla. Pokud cvičíte správně, dochází i k jeho prohřátí. Výsledkem bude to, že budete po cvičení plní energie a vaše tělo bude pružné. Pokud nejste zvyklí cvičit, nemusíte obávat namožení. Naopak. Druhý den už nebudete moci dospat a budete se těšit na to, až opět budete moci pozdravit slunce.
cvičení blondýny

Skoro nic to nestojí a hodně to dá

Cvičení jógy je nenáročné i finančně. Zatímco na některá hromadná cvičení v různých zařízeních budete potřebovat drahé pomůcky, jóga vás rozhodně finančně nezruinuje. Bude vám stačit podložka na cvičení, kterou koupíte ve sportovních potřebách a chuť zkusit něco nového. Barevnou podložku, která je přímo určená na cvičení jógy, koupíte už od tří set korun. A můžete si vybrat z pěti barevných variant. S chutí a nadšením do cvičení se to má následovně – stačí se jednou přesvědčit. Jakmile jednou zkusíte, už budete nadšeně cvičit každý den. Jóga totiž není jen protahování těla, ale životní styl a životní názor.