L O A D I N G
blog banner

Jak zhubnout a váhu si udržet

Hubnutí samo o sobě je pěkná dřina. Samé odříkání, samé sportování… A když se vám konečně povede zhubnout, jásáte nad svým vítězstvím. Udržet si ale dlouhodobě ideální váhu není nikterak lehké. Jojo efekt se záhy dostaví, ani nevíte jak, a tak je v ohrožení celé vaše snažení, kterému jste se týdny i měsíce věnovali. Abyste krásnou a vysněnou postavou zářili co nejdelší dobu, je potřeba dodržovat několik zásad. A my vám teď poradíme jakých.
jablko na váze
1. Pokud jste vítězoslavně dosáhli vytoužené váhy, jistě skáčete metr vysoko. Byla to dlouhá cesta, která by pro vás měla znamenat vítězství. Ne však konečný cíl. Konec by totiž znamenal opravdový konec. Jakmile byste si začali myslet, že jste v cíli, mohli byste velmi snadno začít porušovat pravidla, na která jste si ty dlouhé týdny zvykali. Chovejte se proto ke svému tělu pořád hezky, dopřávejte mu výživnou stravu i dostatek pohybu, tak jako po celou dobu, kdy jste se snažili zhubnout.
stupnice na váze
2. Jestliže jste při hubnutí najeli na rychlé diety, které byly spíše hladovkou, zpomalili jste si metabolismus, což vede k následnému jojo efektu. Na drastické diety proto zapomeňte a najeďte raději na pozvolný zdravý životní styl, ubírejte si na porcích, které by se měly začít skládat ze zdravých potravin. Vyhněte se cukrům, tukům a všemu ostatnímu, co vašemu tělu spíše škodí, než prospívá.

3. Zavzpomínejte, jak dlouhá a trnitá byla vaše cesta k vysněné postavě, a ujasněte si, zda jste jí dosáhli bez velkých omezení. Odepírat si či složitě bojovat není úplně vhodné. Pokud tak děláte, zkuste pozměnit jídelníček. To samé platí o pohybu. Pokud vás určitý sport již nebaví, nebo chcete prostě změnu, udělejte ji. Cvičení, stejně jako jídelníček, by měli být variabilní, proto je různě kombinujte. Aby se hubnutí nestalo stresující součástí vašeho života, začněte se jím bavit. Vyberte si takovou sportovní aktivitu, která vás neomrzí. Pohyb by se měl stát součástí vašeho života. Důležité je, abyste byli šťastní a spokojení, a aby vás udržování váhy nepřestalo bavit.
velké kalhoty
Hubnutí je dlouhodobý proces, proto ho zkuste přijmout bez nucení, pro vaši radost, pro dobrý pocit. Hubnutí je věda a tak může z počátku hodně lidí odradit. Pokud selžou všechna vaše snažení, zkuste vyzkoušet sibutramin, který vám zaručí, že svou váhu opravdu snížíte. Dostane se vám tak kýžené radosti z kil, která ztratíte a nikdy již nenaberete.