L O A D I N G
blog banner

I vaše nohy si zaslouží dokonalou péči

Své nohy každý používá denně, aniž by si uvědomoval, že by bez nich neudělal ani krok. To, že se jim za to náležitě neodměníte, zjistíte zpravidla až ve chvíli, kdy vás začnou bolet. Nedostatečná péče však nohám způsobuje také otoky, mozoly, popraskané paty či zarostlé nehty. Proto svým nohám věnujte pravidelnou pozornost a péči.
Pro unavené a bolavé nohy je nejvhodnější pravidelná pedikúra. Ta je důležitá nejen z estetického důvodu, ale také ze zdravotního hlediska. Díky ní se totiž zbavíte únavy a bolesti, zmírníte otoky nohou, ale také odstraníte popraskanou kůži či dokonce kožní plísně.
sedmikrásky mezi prsty
Na tyto zdravotní problémy má ale vliv více faktorů, než pouze zanedbaná péče:

·         celková životospráva
·         aktivita
·         práce
·         váha
·         dědičnost
·         nedostatečně pohodlná či prostorná obuv
lázeň na pedikúru
Pokud usoudíte, že jsou vaše nohy doslova zdevastované, kůže na nich je zrohovatělá, popraskaná, máte ztvrdlé paty nebo zarostlé nehty, určitě byste měli navštívit pedikúru, kde vám profesionálové od vašich potíží pomohou. Sami byste si mohli způsobit zranění, které by mohlo být bolestivé.
1.       Mokrá pedikúra
Tato metoda se používá již mnoho let, a spočívá v tom, že si nohy nejprve namočíte do koupele s přísadami, které kůži chodidel změkčí, a zároveň se odstraní nečistoty. Poté vám pedikérka odborně odstraní přebytečnou kůži pomocí skalpelu či žiletky.
2.       Suchá pedikúra
Tato metoda se používá posledních pár let, ale je mnohem bezpečnější a šetrnější. Chodidla jsou ošetřována bruskou, která jemně odstraní ztvrdlou kůži. Díky své šetrnosti je vhodná i pro lidi, kteří trpí různými kožními nemocemi, jako jsou plísně či lupénka.
lázeň na nohy
Pedikúra vám pomůže od nepříjemných onemocnění i nepříjemných pocitů nohou. Jestliže se rozhodnete, že vašim nožkám dopřejete zaslouženou péči, určitě ji provádějte minimálně jednou za měsíc. Uvidíte, že se vám nohy náležitě odmění, a vždy vás donesou tam, kam si přejete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup