L O A D I N G
blog banner

Hypotéka je jistota

Každý z nás potřebuje peníze. A je pochopitelné, že dostatečné peníze. Protože si to, co k životu potřebujeme, musíme vesměs kupovat od někoho jiného, a to se jinak než uzavřením obchodní transakce provázené náležitou platbou zařídit nedá.

Chce to tedy mít peníze. Dostatek peněz. Jenže oplývá takovým dostatkem vždy každý z nás? Má každý kde vzít peníze, když je právě potřebuje? Pochopitelně bohužel nikoliv. Jsou mezi námi sice ti, kdo si vydělávají dost na to, aby uspokojili své potřeby, ale těch, kteří alespoň někdy nemají peněz dost, je daleko více. Někdy se jim nepodaří dosáhnout potřebných příjmů, někdy těmto dokonce vypadnou příjmy docela, někdy je nutno nečekaně platit i za to, s čím se při sestavování rodinného rozpočtu nepočítalo, a rázem je zle.

mince na stole

Anebo může být zle. Protože se někdy aspoň to nejhorší podaří odvrátit tím, že si člověk vezme půjčku. Což sice není ideální řešení, protože se takové půjčené peníze musí následně vracet, a to navíc i s úroky či poplatky, ale přesto jde o pomoc, jež může přijít vhod.

Ovšem kdo takovou potřebnou půjčku dostane? Pochopitelně obvykle jenom ten, kdo je na tom po ekonomické stránce dobře, kdo se může chlubit hodně vysokými příjmy, registry dlužníků bez nežádoucích záznamů a dalšími přednostmi.

Jenže někdo takový půjčku zase až tak nepotřebuje. Tu potřebují hlavně ti, kdo jsou na tom daleko hůř. Jenže ti pro změnu obvykle neuspějí, protože nejsou bonitní. Nedokážou ubezpečit bankovní úředníky, že to půjčené také svedou vrátit.

dolary v peněžence

A když tak někdo neuspěje v bance, může to řešit často už jenom využitím nebankovní hypotéky, na kterou dosáhne často i ten, kdo by nikde jinde neuspěl.

Kdo chce získat právě zmíněnou hypotéku, potřebuje víceméně jenom nějakou nemovitost, jíž by se za splácení mohl zaručit. A při takové záruce už pak není problém půjčku získat. A to výhodně.