L O A D I N G
blog banner

Přeměňte starý nábytek na nový

Že nábytek z dob socialismu už ve vašem domě nedělá žádnou parádu? Máte chuť ho naložit na náklaďák a odvézt do sběrného dvora? Přemýšlíte čím dál víc o tom, že ho tam vážně odvezete? Stop! Nedělejte to! Vždyť retro nábytek je stále více in. A pokud vám připadá omšelý, což za tak dlouhou dobu používání ani jinak nejde, snadno si ho doma zrenovujte sami. Během krátké doby si lehce vytvoříte nábytek úplně nový. Postačí vám pár nápadů, trocha zručnosti, barev, tapet, textilu nebo jiných pomocníků.

BARVY A LAZURY
Zašlému nábytku velmi dobře vdechnete nový nádech pomocí barev a lazur. Vybírejte takové, které šetří životní prostředí a neublíží ani vašim dětem. S takovými můžete natírat i ošumělé hračky i nábytek v dětském pokoji bez obav, že vaše děťátko později olíže jedovatou barvu.
Než začnete natírat, musíte nejprve odstranit starý nátěr. K tomu se nejvíce hodí horkovzdušná pistole. Povrch následně očistěte smirkem. Pokud barva přesto nejde dolů, zkuste si s ní poradit tak, že ji nejprve omyjete vodou. Starý nátěr pak snadno odstraníte.

Pokud chcete, aby vám barva na nábytku dobře držela, rozhodně nevynechávejte podkladový nátěr. Až teprve po zaschnutí podkladovky začněte nanášet barvu, kterou jste si vybrali. Velké plochy natírejte válečkem nebo je raději nastříkejte barvou ve spreji, menší plochy natírejte štětcem.
Barevný nátěr je skvělý a snadný způsob, jak vdechnout starému nábytku nový vzhled.

TAPETY
Díky tapetám snadno zrenovujete nábytek v celém bytě. K tomuto účelu se nejvíce hodí samolepící tapety a fólie. Je to velmi snadná a rychlá metoda. Vyberte si nábytek, který tapetou oživíte, a důkladně omyjte a odmastěte jeho povrch. Na čistý a suchý povrch pak jednoduše naneste vybranou tapetu. Zdobit tak můžete celý nábytek, nebo jen jeho části.

Povrchovou úpravu na nábytku vždy dokončete tak, aby nábytek vypadal dobře a nedělal vám ostudu.
Nezapomeňte, že každý kus nábytku je nutný nadále ošetřovat. A tak teď, když jste tomu vašemu starému oblékli nový kabát, nezapomeňte se o něj dobře starat, ať vám slouží ještě mnoho let.