L O A D I N G
blog banner

Objevte bílý chrám a jiné krásy severního Thajska

Jedno z nejkrásnějších měst Thajska je jednoznačně Lampang, kde se nachází mimo jiné i mnoho chrámů. Jeden z těch nejhezčích, bílý chrám, který prý navštívil sám Buddha. O tom se zde dochovala také legenda. Podle ní sám Buddha daroval mnichům z tohoto chrámu své kadeře, které jsou dodnes uchovány v největší pagodě. Chrám Wat Phra That Lampang Luang je nádhernou stavbou, kterou by měl vidět každý, kdo Thajsko navštíví.
·         Chrám byl podle historiků založen v jedenáctém století
·         Založila ho nejspíš princezna Chama Devi
·         Celá stavba podléhá architektonickým zvykům říše Lanna (podle stavby a vzhledu chrámových shromaždišť)

Setkejte se zde se slony
Můžete zde také navštívit jedno z největších cvičišť slonů v celém Thajsku. Celé stádo čítá asi sto slonů, kteří se zde učí společenským a pracovním návykům po dlouhých pět let. Někteří se cvičí pro turisty, jiní jsou dále používání jako pracovní síla v lesích nebo na farmách.

Tržiště Thung Kwiang
Toto tržiště je jedno z nejstarších obchodních míst na severu Thajska. Nejenom že se zde prodávalo a nakupovalo, ale také se zde mnoho rostlin pěstovalo. Vyráběly se zde mnohé předměty, nebo se sem dovážely z jiných krajů. Kdysi se jednalo o spoj mezi několika rozhádanými kmeny. Tržiště bylo neutrální místo, kde se jednalo vždycky pouze obchodně, nikdy politicky.

Dnes je toto tržiště překrásnou ukázkou napojené civilizace na džungli. Najdete tady ale také několik kaváren nebo restaurací. Jako všude v Thajsku si můžete všechno rovnou u stánků vyzkoušet.

Národní park Doi Khun Tak a Doi Ithanon

Mnoho geologů tvrdí, ž je tento park podhůřím Himaláje. Nejvyšší vrcholy zde dosahují nějakých dvou a půl tisíce metrů a najdete tu také nejvyšší horu Thajska. Je tu velmi vysoká vlhkost a v noci teploty i v létě padají pod deset stupňů celsia.