L O A D I N G
blog banner

Problémy s pokožkou trápí až padesát procent žen! Jaké jsou ty nejčastější a jak s nimi bojovat?

Jak se zbavit problémů z kůží, které trápí velké procento žen? Připravili jsme pro vás seznam několika kožních problémů, které ženy řeší nejčastěji. Pokud hledáte tipy, jak se těchto problémů zbavit nebo jakým způsobem můžete začít preventivně svou pokožku ošetřovat, přečtěte si postřehy, rady a tipy, které jsme tu pro vás sepsali.
kudrnatá blondýna
1.       Pokožka hlavy je citlivá
Většinu lidí trápí pokožka hlavy. Buďto mají lupy, případně mají mastné vlasy velice brzy, nebo je svědí hlava. Proč tomu tak je?
První důvod je příliš časté mytí hlavy. Pokud máte typ vlasů, které potřebují časté mytí vlasů, protože se vám příliš mastí, zkuste změnit jídelníček, vynechat tučná a cukernatá jídla a zařaďte více ovoce a zeleniny. Antioxidant vám pomohou zjemnit vaše vlasy, navíc uklidní vaše rozdrážděné hormony, které tento problém způsobují. Pokud vás vědí hlava, nejspíše si myjete vlasy nešetrně, špatným šamponem, který dělá vaši pokožku příliš suchou.
Na lupy vám pomůže jenom speciální šampon z lékárny.

2.       Trápí vás popraskané rty?
Nejste sama. Pokud vás trápí suchá a praskající pokožka na rtech, je nejlepší ji neustále mazat, hydratovat a prokrvovat.
Co způsobuje popraskané rty? V zimě je to hlavně olizování rtů na mrazu. Pokožka potom zmrzne a rozpraská. V létě je to hlavně horko, sucho a dehydratace. Nejlepší je, pít dostatečné množství vody neb neslazeného čaje a mazat rty jelením lojem nebo maskou z medu.
úsměv dívky
3.       Suché a popraskané paty
To trápí každou ženu hlavně v létě, jelikož to působí nevzhledně v otevřených botách na podpatku nebo v sandálech. Navíc mohou i bolet.
Musíte o svá chodila pečovat. Chodit pravidelně na pedikúru. Pokud si vystačíte sami doma, odmořte své paty v teplé vodě, načež se pemzou nebo bruskou na paty zbavte přebytečné odumřelé kůže. Poté nohy namažte něčím olejovým a nechte několik hodin zaschnout a vstřebat se.