L O A D I N G
blog banner

Pořiďte si síťové datové úložiště Network Attached Storage

Bývá pravidlem, že máte svůj mobilní telefon, tablet nebo notebook přeplněn daty, obrázky, filmy nebo hrami. Tak si je odložte na vzdálené úložiště, ke kterému se lze kdykoliv na dálku připojit. Již nebudete muset nic mazat a vše potřebné budete mít uschováno jako v archivu. Za pár měsíců se budete moci ke všemu pohodlně vrátit.
 datové úložiště

  • Síťové datové úložiště si můžeme představit jako samostatný počítač, který umí pracovat v úsporným provoze, je obvykle vybaven několika pevnými disky a slouží jako centrální shromaždiště Vašich dat.
  • Jednoduše do něho ze svého mobilu, tabletu nebo z počítače převedete soubory, fotky, programy nebo hry, které momentálně nepotřebujete a zabírají Vám paměť nebo místo na disku.
  • V případě potřeby lze do úložiště vzdáleně přistupovat z Vašeho kteréhokoli zařízení. Například uložený film z notebooku lze shlédnout v ložnici na mobilním telefonu.
  • Mezi špičky v těchto úložištích patří společnost QNAP, s vysokou spolehlivostí, užitečnými funkcemi a precizním designem.
  • Úložiště jsou vhodná jak pro domácnosti, tak pro kanceláře. Typ vhodný pro malé ale i velké kanceláře je označen TS.
  • Síťová datová úložiště se vyznačují snadnou administrací pro více uživatelských účtů s různými přístupovými právy.
  • Mají dostačující výkon pro streamování Full HD videí v reálném čase.
  • Úložiště jsou vybavena cloud serverem a nepřeberným množstvím zajímavých a potřebných funkcí, diskovými poli a protokoly nezávislých na operačním systému klienta.

pevný disk 
Úložiště jako takové nemusí sloužit jen k odkládání nepotřebných fotografií, filmů a her. Výborně se může hodit, například když potřebujeme přeformátovat starý stolní počítač nebo přeinstalovat zaseklý mobilní telefon. V tom případě obsah pevného disku nebo obsah paměti mobilního telefonu přechodně uchováme na pevném disku úložiště a po přeformátování nebo po nové instalaci, obsah vrátíme zpět. Určitě i Vy najdete mnoho způsobů dalšího jeho využití.