L O A D I N G
blog banner

Nákupní roboti nám usnadní život

Pokud vás nebaví nosit těžké nákupy, budete si moci v budoucnu vzít na pomoc malého robota, který za vás těžký nákup odnese. Vyřeší tak problém mnoha z nás, kteří prostě nákup neunesou, ať už třeba ze zdravotního důvodu, nebo proto, že mu to již jeho pokročilý věk nedovolí. Trn vytrhne tento pomocník i maminkám s malými dětmi, neboť s volnýma rukama si každá maminka snadněji ohlídá své děti.

Italská firma Piaggio vyrábí známé motorky Vespa, a nyní se rozhodla, že se pustí do výroby malých kulatých robotů, které dokážou jet rychlostí až 35 km/hod, a uvezou neuvěřitelných 18 kilogramů. To už je docela slušný náklad, nemyslíte? Bohužel si na něj budete muset ještě nějakou chvíli počkat, protože ho firma Piaggio teprve testuje.

Testovací provoz bude trvat asi šest měsíců. Prozatím jsou ve fázi zaměření na zkoumání a vývoj tohoto mobilního prostředku. Můžeme si jen přát, aby robot Gita, jak ho pojmenovali, moc nezlobil a byl dobrým pomocníkem. Jedině tak se brzy dostane na trh a v blízké budoucnosti se stane běžnou součástí našeho každodenního života.

Robot Gita je menší nákladní kulatý kamarád, který bude představovat moderní tašku na kolečkách. Bude vybaven senzory a kamerami, díky nimž bude sledovat svého majitele, který si ale bude muset připnout malé zařízení, které umožní vzájemné technické spojení. Díky tomu se majitelé nebudou muset obávat, že se jim nákupní taška ztratí.

Ta si je totiž najde i v případě, že zahnou za roh a ztratí se jim tak z dohledu. Díky senzorům se robot bude umět vyhýbat různým překážkám a nástrahám. V uzavřeném prostoru se bude moci pohybovat sám, bez asistence svého majitele. Cupitat za vámi bude moci až osm hodin nepřetržitého používání, což jistě ocení ženy, které rády nakupují mnohdy i celý den.

Díky kulatému tvaru se bude moci robot Gita pohybovat volně po chodníku stejně jako mi lidé. Dokonce si ho budou moci jeho majitelé připravit na zimu podobně jako své automobily – pokud Gitě dají zimní pneumatiky, nebudou se muset obávat náledí ani sněhovým závějím.