L O A D I N G
blog banner

Řešte zácpu přírodní cestou

Trápí vás nepříjemná zácpa, se kterou si nevíte rady? Než začnete užívat léky, je dobré vyzkoušet i něco přírodního. Co se týká léčby zácpy, příroda nás obdařila poměrně bohatými možnostmi. Pokud chcete řešit spíše chronickou zácpu, nebo zkrátka jen vylepšit své trávení, vyzkoušejte takzvaná objemová laxativa. Jedná se o projímadla, která působí na principu zvětšení objemu, čímž dojde k podráždění střevní stěny a zvýšení peristaltiky. To povede k jedinému, a to potřeba se vyprázdnit. Jedná se o bezpečné látky, které lze užívat i dlouhodoběji.černé tobolky

Psyllium je optimální volbou
Mezi nejoblíbenější objemová laxativa patří rozhodně psyllium, neboli indický jitrocel. Jeho chuť je však poměrně specifická, proto není od věci investovat spíše do tablet, které se i mnohem lépe užívají. Pokud byste chtěli vyzkoušet i něco jiného, neváhejte do svého jídelníčku zařadit třeba mletá lněná semínka, která působí obdobně. Nejpohodlnější jsou však právě psyllium tablety, které obsahují vše, co je potřeba, a zároveň nemusíte řešit jejich zakomponování do běžné stravy, stačí je jednoduše polknout a zapít.

  • Bezpečné a spolehlivé projímadlo
  • Vhodné i pro starší pacienty
  • Určené i na dlouhodobé užívání
  • Podporuje správnou činnost střev, zlepšuje trávení

muž si drží břicho
Nepodceňte pitný režim
Je potřeba si uvědomit, že účinek psyllia závisí na tom, že nabyde objem. Aby se tak stalo, je potřeba přijmout spolu s tabletou velké množství tekutiny. Doporučujeme tablety tedy zapíjet, a to větším množství vody. Jedině tak dojde k nabobtnání a ke kýženému účinku. Problém může být u starších pacientů, kteří mají potíže s příjmem tekutin, často dokonce trpí hydratací. Je tedy potřeba, aby starší pacienti nezapomínali pít, případně aby zvolili takové laxativum, které nevyžaduje intenzivní pitný režim. Jinak je však psyllium vhodné naprosto pro každého.