L O A D I N G
blog banner

Do moderního domu patří i moderní schodiště – Jak vybrat to opravdu krásné i praktické?

Schodiště není jen jakýmsi prostředkem, díky kterému se můžete pohybovat z jednoho patra domu do druhého. Je prvkem, který musí skvěle ladit.

Do moderního domu patří i moderní schodiště – Jak vybrat to opravdu krásné i praktické?

Schody vnímáme jako samozřejmost, pokud máme doma patro, musíme se do něj logicky nějak dostat a k tomu schodiště slouží. Ale kromě toho je v moderním interiéru již dnes schodiště považováno za samostatný designový prvek, který je všem na očích. K tomu je třeba přistupovat opatrně, nemůže totiž samotný design převýšit praktickou funkci a zase naopak. Celkově by vše mělo ladit, schodiště by mělo být bezpečné ale zároveň i dobře řešené na oko. Jak si s tímto úkolem poradit v praxi?

nové schodiště

Můžete si vybírat

Moderní schodiště může mít mnoho podob, dnes je potřeba dbát zejména na materiál, je možné spojit i několik materiálů a barev dohromady, což vytváří velmi dobrý dojem. Kombinace dřeva s kovem, či kov se sklem, to opravdu může vytvořit velmi dobrý efekt. Hojně se využívá například i kamenné schodiště či bytelné a klasické betonové schodiště. Před samotným zrealizováním nového schodiště je třeba hodně zvážit, jak by vám ve výsledku ladilo s interiérem. Na to pozor, není nutné zase příliš kombinovat, z toho zase nemusí vyjít nic moc hezkého, výsledný efekt by měl na první pohled pozornost ale určitě upoutat, takže můžete být i originální. Zejména jsou na očích vždy schody umístěné na pomezí obývacího pokoje a kuchyně.

moderní schodiště

Jaký tvar zvolit?

Pokud dáváte schodiště úplně nového do volného prostoru, můžete si vybírat i tvar. Někdy nám to ale omezený prostor nedovoluje. Obecně se za velmi elegantní a výrazné považuje schodiště točité, ale to sice může vypadat esteticky na pohled velmi hezky, to však neznamená, že se vám po něm ale bude i dobře chodit a na to nikdy nezapomínejte. Máte doma děti? Pak budete potřebovat spíše rovné a bezpečné schodiště, na tom točitém se vám totiž může klidně i zamotat hlava a dětem by se po něm určitě dobře nechodilo. Nehledě na to, že po schodech budete vybíhat i několikrát za den. Pokud už nechcete přímo rovné schodiště, popřemýšlejte o variantě, kdy schodiště kopíruje písmeno L.

Vybírejte také schodiště dostatečně s předstihem, ale v době, kdy už víte, jak bude vypadat zbytek interiéru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup