L O A D I N G
blog banner

Výběr dětského kočárku může být snadný, stačí se zaměřit na několik věcí

Narození miminka patří k těm nejradostnějším událostem, ale zároveň s sebou přináší i řadu zařizování a povinností. Všichni rodiče se zajisté shodnou, že prvním velikým úkolem, ještě před narozením miminka, je pořízení základní výbavičky. Názory na to, co je skutečně nutné pořídit jsou samozřejmě odlišné. Jedno je však jisté, kočárek, autosedačku a dětskou postýlku budete potřebovat stoprocentně.

Na trhu je k dostání mnoho typů nejrůznějších kočárků, které jsou určeny pro různě staré děti. Pokud budete chtít kočárek využívat od narození až do pozdějších let dítěte, bude pro vás představovat nejlepší řešení kočárek kombinovaný. Zaujmout by vás mohl například i kočárek Kunert Rotax Maxim-kocarky. Takové typy kočárků jsou standardně dodávány s hlubokou a sportovní korbou. Kočárek lze zakoupit i v tzv. trojkombinaci, ta kromě výše uvedeného zahrnuje i autosedačku pro novorozence.

Dětský kočárek

Na co se zaměřit při výběru kočárku

Ve chvíli, kdy začnete vybírat kočárek, by vás měla zajímat především jeho kvalita a funkčnost. Kočárek musí být samozřejmě pohodlný, aby se v něm miminko cítilo bezpečně a bylo tak v něm spokojené. Design kočárku je sice pro mnoho rodičů důležitým aspektem při výběru, ale samozřejmě nic nevypoví o kvalitě, bezpečnosti či pohodlnosti.

Při výběru zvažte například, zda-li chcete kočárek, který bude mít 3 nebo 4 kola. Kola mohou být pevná či otočná. V současné době si můžete zvolit i to, jestli budou kola kočárku plastová či nafukovací a zda bude kočárek vybavený přídavnou ruční brzdou. Pokud zvolíte kombinovaný kočárek, nezapomeňte na vlastnosti podvozku. V neposlední řadě je dobré se zaměřit na rozměry, aby se vám kočárek vešel do auta, případně do menších prostor např. v bytě či ve sklepě.

Spokojené miminko

Kočárky do města i do přírody

Rodiče zajisté ocení i možnost výběru takového kočárku, který bude vhodný například i do terénu. Dnes již je možné pořídit kočárky, které jsou dokonale odpružené a užijete je nejen ve městě, ale i v přírodě. Výběru vhodného dopravního prostředku pro svou ratolest určitě věnujte dostatek pozornosti, vyhnete se tak dalším nákladům do budoucna.