L O A D I N G
blog banner

Vánoční trhy v Berlíně

Stejně jako jiná města, jež oplývají tradicemi a vánoční atmosférou, nezůstává pozadu ani Berlín, hlavní město Německa. Hlavní město skýtá na 50 až 100 vánočních trhů menších i velkých, nejznámější vánoční trhy v centru města jsou na Gendarmenmarkt, Alexanderplatz, u Červené radnice a u Opery. Méně známé trhy naleznete i dál od centra ve Spandau a na Luciině trhu. Většina trhů začala již na konci listopadu a pokračují do Štědrého dne, jiné jsou tu potěchou až do nového roku. 
Alexanderplatz ruské kolo
Gendarmenmarkt v centru města je v období adventu nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místem. Naleznete tu mnoho tradičních stánků s kulinářskými specialitami, horkými nápoji, řemeslnými výrobky, skleněnými ozdobami a dalšími dekoracemi. Nabízí trochu luxusní atmosféru s francouzským nádechem s různými hudebními představeními. Každopádně vstup na trhy je zdarma pouze od pondělí do pátku mezi 11 a 14 hodinou, jindy je vstup zpoplatněn na 1 euro.
Tradiční vánoční trhy jsou i na Alexanderplatz, kde se nachází i romantické kluziště pro bruslaře. Kousek od těchto trhu se nachází známá Červená berlínská radnice, kde jsou trhy samozřejmostí. Trhy jsou zde rozlehlé a nabízí zimní kluziště i obrovské ruské kolo, z něhož je krásný výhled na stánky i radnici. Opera v zimním období rovněž nabízí návštěvníkům okušení vánoční atmosféry v podobě stánků v samotné zahradě při Opeře. Všude ve stáncích můžete okusit grilované německé speciality, kulinářské lahůdky a pití na zahřátí. Samozřejmostí jsou stánky s dekoracemi a upomínkovými předměty.
Gendarmenmarkt vánoční trhy
Velký vánoční trh se v hlavním městě nachází i dál od centra ve Spandau. Pro mnohé je právě tento trh nejpůsobivější, a to z toho důvodu, že je lokální radnice krásně nasvícena a ozdobena. Atmosféru Vánoc tu můžete nadýchat mezi 250 stánky. Trh pojmenovaný po Lucii je také dál od centra města, avšak pro svoje umístění u romantických a bohatě zdobených budov s červenými a žlutými cihlami z 19. století bývá označován za okouzlující a romantický. Mimo jiné zde můžete ochutnat i pochutiny ze Skandinávie a Švédské svařené víno a punč.