L O A D I N G
blog banner

Je sedací pytel vhodný ze zdravotního hlediska?

Je faktem, že sedací pytel http://www.beanbag.cz/ se stává čím dál tím oblíbenější. Najdeme je nejen v domácnostech, ale i v knihovnách, kancelářích psychologů, ve školkách i v různých zájmových kroužcích. Uplatní se všude tam, kde je potřeba vytvořit přátelskou, nezávaznou atmosféru. Je to proto, že působí velmi neformálně. Navíc jsou i velmi pohodlné.modrý sedací pytel

To ovšem znamená, že jsou i místa, kam se příliš nehodí. Těmi jsou například kanceláře, kde je naopak žádoucí zachovávat vážný, seriózní tón. Je to proto, aby měl klient pocit, že jej bereme naprosto vážně a že se na jeho problém plně soustředíme.

Ovšem vzhledem k jejich rostoucí oblibě je potřeba se zeptat: mají sedací pytle i nějaké nepříznivé účinky? Nebo jde o vynález, který je prostý jakýchkoliv vad? V tomto případě záleží především na způsobu používání.

Pokud na něm sedíte jen občas, potom se nemusíte bát, žádné následky vám nehrozí. Naopak, jsou i docela užitečné, pokud se tam posadíte třeba v zimním večeru s knížkou. Vzhledem k tomu, že jsou snadno přemístitelné, je můžete dát tam, kam chcete. Například ke krbu.

Jiné už by to ale bylo v případě, že byste je používali dlouhodobě, například na nich seděli po celou dobu vaší pracovní doby. Jelikož neposkytuje žádnou oporu pro záda či ruce, je tím více zatěžována páteř. Navíc vzhledem k tomu, že jsou uloženy na zemi, by bylo nutné mít například pracovní počítač umístěný v nižší poloze, například na konferenčním stolku.zeleně pruhovaný sedací pytel

Ovšem co když jej používáte na spaní místo klasické postele? Jejich velikost to umožňuje, navíc jsou, jak již bylo řečeno, velmi snadno přemístitelné, takže je můžete dát prakticky, kam se vám zlíbí. Ani zde to není příliš růžové. Řeč je samozřejmě o dlouhodobém používání. Jedna dvě noci ničemu neuškodí, ovšem pokud byste jej používali jako lože trvale, buďte připraveni na to, že si ponesete následky.

Hlavním problémem je paradoxně jeho měkkost a tvárnost. Na rozdíl od běžné matrace totiž neposkytuje dostatečnou oporu zádům, a pokud se během noci veškerý materiál posune do stran, budete prakticky spát na podlaze. A všichni víme, že to není zrovna pohodlné.

A co z toho všeho tedy vyplývá? Sedací pytle rozhodně nejsou žádné zlo, ovšem neměly by dlouhodobě sloužit jako náhrada kvalitního nábytku. Pokud jej tak člověk používá, musí počítat se zdravotními problémy, které se dříve či později objeví, zejména v oblasti páteře. A to přece nikdo nechce, že?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup