L O A D I N G
blog banner

Díky elektrocentrále můžete mít elektřinu všude! Jak ale vybrat tu vhodnou?


Máte v oblibě dovolené v přírodě, často jezdíte na chatu nebo máte zahrádku? Pak se vám jistě bude hodit záložní zdroj energie. Jak elektrocentrálu vybrat?

Díky elektrocentrále můžete mít elektřinu všude! Jak ale vybrat tu vhodnou?

Záložní zdroj elektrické energie se občas hodí každému, obyvatelé rodinných domů většinou elektrocentrály využívají, stejně tak jako majitelé zahrádek nebo chat. Elektrocentrály se pak hodí i na stavby či do zařízení, kde by výpadek elektřiny mohl mít katastrofální následky, na mysli máme zejména nemocnice. Elektrocentrála má svůj spalovací motor a za pomocí paliva je schopná přinést elektřinu všude tam, kde není elektrické přípojka nebo kde vypadl proud. Záložní agregát se může hodit zkrátka na mnoha místech. Jak si poradit s výběrem?

pexels-photo-397998

Malá nebo velká?

Obecně se o elektrocentrálách ví, že jsou poměrně velké a také těžké. Mnohé elektrocentrály mohou vážit až desítky kilogramů, ale dnes už není problém, pořídit i malé a snadno přenosné elektrocentrály. Přenosná elektrocentrála bývá velmi tichá během provozu a také lehká. Tyto malé a přenosné typy elektrocentrál se nejvíce hodí pro krátkodobý provoz, kdy není zapotřebí, aby proud utáhl více náročných spotřebičů. V praxi se tak osvědčí v karavanech, na zahrádkách, chalupách a podobně.

Větší elektrocentrály jsou pak zpravidla i výkonnější, vydrží fungovat o poznání delší dobu a mohou klidně dodat elektrickou energii do celého rodinného domu. Je však potřeba počítat s tím, že se s nimi nedá snadno manipulovat, zůstávají na svém místě a své uplatnění nacházejí například na stavbách, kde je potřeba mít elektřinu, ale i na větších chatách v domech, v nemocnicích a jiných zařízeních.

pexels-photo-207489

A co palivo?

Elektrocentrálu samozřejmě musí něco pohánět, nejčastější jsou benzínové elektrocentrály. Ty jsou ale o něco méně výkonné, než elektrocentrály naftové. Právě benzínové nebo i modernější plynové elektrocentrály bývají menší, naftové větší a na trhu se objevují ještě akumulátorové nebo olejové elektrocentrály, které však nejsou tak rozšířené. Benzínové elektrocentrály jsou nejrozšířenější, avšak jsou méně výkonné, než ty naftové. Ty plynové pak zaručují nejekonomičtější a také velmi ekologický provoz, musí se však počítat s tím, že všechno je na úkor výkonu.

Ale i malá elektrocentrála postačí na posvícení, na zapojení sekačky, notebooku, rychlovarné konvice a jiných menších spotřebičů. Proto se hodí na cesty či chalupy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup