L O A D I N G
blog banner

Přichází éra chytrých televizí

Televize v posledních letech prošly naprosto neuvěřitelnými změnami. Od ohromných krabic s černobílým obrazem a nekvalitním zvukem se posunuly v moderní a prostorově dokonale řešené přístroje. Postupně na trh přicházejí nejen s novinkami v oblasti designu a samotného obrazu, ale zároveň se televize dostávají na úroveň chytrých zařízení.

lafit-cz-img1

Současný standard mají televize vysoký

Otázkou nyní je, co je opravdovým standardem pro televize v posledních letech. Z jednoho z největších světových průzkumů vzešel poměrně jednoznačný výsledek. Televizory s jinou, než LCD technologií, již využívá méně než pouhých 9% světové populace a ta většinou bývá koncentrována v chudých a rozvojových zónách. Do zóny nefalšovaného standardu se tam dostaly pouze tenké LCD televize se středně velkými úhlopříčkami.
Úhlopříčka je další z otazníků ohledně standardu. Televize se dělají nejen s většími úhlopříčkami, ale rovněž s mnohem lepšími zobrazovacími vlastnostmi. Barevná hloubka se i přes úctyhodné miliony produkovaných barev stále prohlubuje a rychlost odezvy, kterou disponují nejlepší televize, je již daleko za schopnostmi lidského oka. Dá se tedy říci, že v oblasti obrazu docházíme k naprosté dokonalosti zobrazování.

Nastupují chytré televizory

Souhrnný název chytrá nařízení známe velice dobře ze všech oblastí technologií. Jako chytrá zařízení do našeho života vstoupila především ta přenosná, jako jsou telefony, notebooky a tablety. Nově se do našich životů přidávají také domácí spotřebiče a mezi nimi přichází i éra domácí chytrých televizorů.
Chytré televizory většinou ovládají nějaké aplikace, které již známe z dřívějších technologií. Může jít například o aplikace, jako jsou webové stránky nebo aplikace věnující se archivu videí či obrázků a mnohé další. Zároveň díky chytrým televizorům máme možnost přistupovat ke svým datům a zobrazovat například videa a fotografie rovnou prostřednictvím televizorů v takovém rozlišení, které nám náš počítač nebo notebook prozatím není schopný dopřát.

TIP: Hledáte televizory za ty nejlepší ceny? Pak určitě navštivte kategorii levné televize na slevovém portále Slewik.com

lafit-cz-img2

Jednou z nejrozšířenějších funkcí, která se nedávno ukázala, jsou aplikace poskytovatelů televizních služeb. V jejich prostředí můžeme například přehrávat starší záznamy či archivovat a nahrávat během přímo živého vysílání. Ceny chytrých televizorů nás mohou velice překvapit, a to i díky tomu, že přítomnost modulu umožňujících používání online aplikací nijak výrazně nezvyšuje výslednou cenu televizoru. Může tak jít opravdu o rozdíl, který se odhaduje kolem 10% a naše televize může i díky minimální přidané hodnotě získat spoustu nových a zajímavých funkcí, které nás budou velice dlouho bavit.