L O A D I N G
blog banner

Ruční práce pro radost i užitek

Mezi námi žije mnoho šikovných a zručných lidí, kteří svýma rukama dokážou vytvořit překrásné věci. Náš život je už tak moc přetechnizovaný, že návrat k lidovému umění je pro mnohé vítaná relaxace.
Když se procházíte městem, ve kterém narazíte na výlohu s ručními výrobky, určitě se zastavíte a obdivujete práce, které vynikají prostou krásou. Některé výrobky jsou takového rázu, že víte, kde a jak by se ve vašem domově vyjímaly. A možná s povzdechem si řeknete, kéž by moje ruce byly takto šikovné.
muž u háčkování
Je u nás stále mnoho žen a děvčat, které dokážou například háčkem, jehlicemi, tkaním, jehlou, hlínou nebo barvami se štětcem vytvářet krásné výrobky. Technik na ruční práce je mnoho. Stačí si vybrat.      
Pokud patříte mezi ty, kteří milují nádherné ruční práce, tak víte, že mohou být i velmi praktické. Někdy stačí nějaký malý impuls a vy víte, čím byste si svůj domov zkrášlili. Někdo si koupí Tiffany lampu s nádhernou barevnou vitráží, která se hodí i do moderních interiérů.
prostřeno venku

Hodnotné a přitom umělecké, ručně vyrobené práce, zhotovené tradičními technikami, dokážou ve vaší domácnosti vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Vzpomeňte si například na to, když jste byli u vašich prarodičů, kde bylo mnoho zajímavých ručních výrobků. Třeba to byl háčkovaný bělostný ubrus na svátečním stole. Věděli jste, že tam patří snad odjakživa.
Šikovné ruce a trochu trpělivosti dokážou pro vytvoření příjemné atmosféry, například při stolování, doslova zázraky. Na kuchyňském stole můžete použít prostírání, které si vyrobíte sami.
  v  Korkové prostírání zdobené ubrouskovou technikou, bude jedinečné a vůbec to není složité. Ubrousky s překrásnými motivy na tuto techniku, spolu s lepidly, se dají sehnat v papírnictvích nebo ve specializovaných prodejnách. 
  v  Z hrubého lněného plátna, ze kterého si ušijete a ozdobíte výšivkou či vhodnou aplikací, si vyrobíte též originální a praktické prostírání.
V době internetu si můžete lehce najít různé techniky ručních prací spolu s postupem. Pak už to bude záležet jen na vaši vůli, fantazii a hlavně trpělivosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup