L O A D I N G
blog banner

Nápady, co si můžete vyrobit doma


Výroba doma.

1. Prací gel (10 litrů)

Potřebujete:1 kostka mýdla (nejlépe olivového), 300 gramů práškové sody na praní, 15 kapek parfémovaného oleje, 10 litrů vařící vody

Mýdlo nastrouhejte a rozpusťte ve vodě (!POZOR JEN V 5 LITRECH!), poté přimíchejte sodu, po rozpuštění dolijte vodu. Až to bude studený, přidejte olej, nechte 24 hodin stát a máte hotovo.
mytí nádobí

2. Prostředek na nádobí (500ml)

Potřebujete: 1/5 hrnku horké vody, půl hrnku tekutého mýdla (nebo nastrouhejte 50 gramů mýdla a rozpusťte jej ve vodě), 1 lžíci octa, 1 lžičku sody na praní, pár kapek esenciálního oleje

Vše smíchejte dohromady a zalijte horkou vodou. Až to vychladne, nalijte to do určené nádoby. Pokud vám to ale ztuhne, zahřejte to a přilijte trochu vody.

3. Čokoláda

Potřebujete: 125 gramů práškového cukru, 60 gramů kakaa, 100 gramů kakaového másla, nadrobno nastrouhané věci dle chuti (rozinky, ořechy, nebo tam nic dávat nemusíte)

Rozpustíme máslo a přimícháme ostatní ingredience. Poté nalijeme do formy a necháme ztuhnout v chladu a suchu.
čokoládové kousky

4. Zmrzlina

Sice nebudete potřebovat stroj na zmrzlinu, ale bez šlehače se to neobejde.

Potřebujete: 1 tučný tvaroh, 1 zakysanou smetanu, 3 lžíce moučkového cukru, 1 vanilku

Vše promíchejte šlehačem a dejte zmrazit. Pokud nepoužíváte formičky a chcete mít zmrzlinu pěkně našlehanou, promíchávejte jí každých 20 minut.

5. Keramická hlína

Potřebujete: 1 hrnek kukuřičného škrobu, 2 hrnky soli, vodu

Smíchejte všechnu sůl s 2/3 hrnku vody. Až to budete mít rozpuštěný přiveďte k varu a odstavte. Poté přidejte škrob a půl hrnku studené vody. Poté míchejte, dokud z hmoty nebude hlína (mělo by to držet tvar). Pokud to budete chtít skladovat, dejte hlínu do igelitového pytlíku a rovnou do ledničky.

6. lepidlo

Potřebujete: 3 lžíce hladké mouky, 4 lžíce studené vody, hrnek vroucí vody, 1 lžíci cukru

Ve studené vodě rozmíchejte do hladka mouku. Do vroucí vody nalijte danou směs, při stálém míchání vařte, dokud to nezhoustne (3-5 minut). Poté odtavte, přimíchejte cukr a dejte do lednice. Po vychladnutí je lepidlo připravený.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup