L O A D I N G
blog banner

Nový labutí kámen neboli Zámek Neuschwanstein

Zámek nacházející se v německém Allgäu v Bavorsku, nechal postavit Ludvík II. Bavorský jako útočiště a operní scénu. Ludvík najal na stavbu architekta Christiana Janka. Jedná se o nejnavštěvovanější atrakci Německa. Dokonce i Walt Disney si odsud vzal inspiraci a zámek je skoro totožný s hradem Šípkové Růženky. Zmenšeninu najdeme v německém Legolandu.
zámek neuschwanstein německo
Byl stavěn přibližně 18 let od roku 1869. Sídlo bylo přístupno veřejnosti až po druhé světové válce, do té doby chátralo. Nachází se v nadmořské výšce 940 metrů nad mořem na skále nad soutěskou Pöllatschlucht. Neuschwanstein je přístupný veřejnosti od dubna do října od 9:00-18:00 hodin a od října do března od 10:00-18:00. Avšak dny 1. ledna, 24., 25. a 31. prosince je zavřeno.
Komplex byl postaven v novoromantickém stylu a vnitřní interiéry zdobí novogotické malby a řezby. Pěvecký sál je vyzdoben scénami z legendy o Parsifalovi. Nejkrásnější místností je trůnní sál, který naneštěstí nemá svůj trůn, protože Ludvík neměl dostatečné finance. Samotný zámek byl vyroben na základě istanbulské mešity Hagia Sofia. Na stavbě se účastnilo přes tři sta dělníků. Jako materiál používali pískovec, cihly a ke zdobení salzburský mramor. Můžeme tu najít více jak dva tisíce pokojů a topení, které vyhřívaly místnosti. Další krásný sál je modro-zlatý korunní sál, výjimečný je díky svojí výškou, která činí patnáct metrů.
Ludvík II z rodu Schwangau, který tu žil, používal labutí motiv, který najdeme vyřezaný po celém zámku.
interiér neuschwansteinu
V roce 2013 počala rozsáhlá rekonstrukce. Takže pokud pojedete navštívit tuto památku, můžete najít na částech lešení. Avšak pokud vás ani toto nezastaví, ráda bych zmínila, že existuje kombinovaná vstupenka Königsschlösser, která je platná půl roku a kromě Neuschwanstein platí ještě na Linderhof a Herrenchiemsee.
Vedle zámku najdeme parkoviště, které požaduje poplatek okolo 6€. Samotná památka má v prostorách restauraci, ale jedna se nachází i v okolí. Můžete přijet i po mostu Marienbrücke, který se nachází ze zadní strany a poznat tak tuto raritu.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup