L O A D I N G
blog banner

Mějte svou bazénovou vodu pod kontrolou


Voda v bazénu je něčím, o co byste se měli starat, pokud si chcete zjistit bezpečné a zdravotně nezávadné koupání. Jak jistě víte, velmi důležitým prvkem, který byste měli kontrolovat, je hladina aktivního chloru, respektive jeho koncentrace. Pokud totiž hladina tohoto prvku klesne pod jistou hodnotu, tak přestává plnit svou funkci. Jaká funkce to je?

Ochrana před mikroorganismy
Hlavní funkcí chloru ve vodě je to, aby se postaral o usmrcení veškerých nežádoucích mikroorganismů, které by se ve vodě mohly jinak vlivem tepla a vlhka snadno množit. Tento prvek je tedy extrémně důležitý, hlavně když se bavíme o otázce zdravotně nezávadného koupání. Díky aktivnímu chloru je voda také krásně čistá a průzračná, žádné nečistoty ani mikroorganismy nebudou mít tedy žádnou šanci.

Samozřejmě, že existují i jiné metody, jak zajistit čistotu a kvalitu vody v bazénu. Je však nutné říci, že chlor byl a stále je tou nejúčinnější metodou, která je navíc finančně dostupná prakticky každému. Pokud tedy nechcete zbytečně experimentovat, tablety obsahující tento prvek budou dobrou volbou.

Využívejte pravidelně testery
Jak však zjistit koncentraci chloru ve vodě? Přesně k tomuto účely slouží nejrůznější testery, které byste měli provádět na pravidelné bázi. Jejich použití je snadné, a kromě toho vám poskytnou prakticky okamžitý výsledek. Co však dělat, pokud zjistíte, že se koncentrace snížila na takovou hladinu, která je již nepřípustná?kachličky v bazénu.jpg

V takovém případě byste měli mít po ruce přípravek shock chlor, který se dokáže prakticky okamžitě po aplikaci postarat o skokové navýšení koncentrace, a to na požadovanou hodnotu. Mnohdy vám také tester může ukázat například zvýšenou hladinu, což by vás zase mělo navést na efektivnější dávkování tablet, abyste jich nepoužívali zbytečně moc. Pravidelné testování se zkrátka vyplatí, může vám ušetřit spoustu peněz, ale také hlavně vaše zdraví.