L O A D I N G
blog banner

Žárovka E27

Patříte mezi fanoušky žárovek E27? Pak vám budeme muset oznámit velmi zdrcující zprávu, jelikož kvůli novému nařízení budou již brzy staženy z trhu. Bohužel nekončí pouze žárovka E27, ale také i běžné žárovky, které jsou určeny pro domácí použití. Konec těchto žárovek měl nastat již v roce 2016, ale vše bylo na konec posunuto a to až na letošní rok.

Právě poslední fáze, kterou je fáze číslo šest, požaduje, aby zdroje, které jsou nesměrové, byly v třídě B nebo i lepší. Něčeho takového je ale velmi těžké dosáhnout a to zejména pro tento typ žárovek. Před touto fází byl požadavek na energetickou třídu D. Tak, jako se vše mění a posouvá kupředu, se změnilo i tohle. Dotčené zdroje jsou zejména ty, které jsou halogenové, které nahrazují žárovky obyčejné. Kromě žárovky E27 se budeme muset také rozloučit s žárovkou E14. Obě se nachází ve třídě C nebo D.
Jestli je něco, co vám místo těchto dvou žárovek bude doporučeno, pak jsou to rozhodně Led žárovky, které se opravdu vyplatí. Jejich cena navíc v posledních letech dost klesla a kvalita naopak vzrostla.
Pokud vaše domácnost patří k těm, které dbají na úsporu, pak pro vás bude nejlepší přejít na Led žárovky. Jestliže na ně přejít nechcete, pak vás asi halogenové žárovky, které jsou někde jinde, vyjdou nejspíše draho. Dopad půjde opravdu tak daleko, že povede až k rozšíření Led žárovek, takže je velmi pravděpodobné, že se Led žárovky stejně jednou najdou i u vás doma. Bude tedy mnohem lepší, pokud si je do domácnosti pořídíte rovnou.
mizící žárovka

Jestliže se může šestá fáze něčeho dotknout negativně, pak jsou to sály nebo kulturní domy. Může se ale jednat i o divadla, která používají pro stmívání právě halogeny. Je opravdu potřeba je nahradit Led žárovkami, které budou s přehledem zvládat stejný úkol na jedničku.
Samozřejmě se nařízení může dotknout i terárií, kde je potřeba světlo a teplo rozdělit do dvou funkcí. Pro teplo lze využít infračervené žárovky.
Je třeba se s tím poprat. Určitě to ale zvládnete i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup