L O A D I N G
blog banner

Nevyspíte se vedle svého partnera? Muži chrápou mnohem častěji, než ženy. Proč?

Chrápání v noci dokáže pořádně znepříjemnit spánek, ovšem ne tomu, kdo chrápe, ale tomu, kdo spí vedle něj. Muži pak chrápou mnohem častěji. 

Nevyspíte se vedle svého partnera? Muži chrápou mnohem častěji, než ženy. Proč? 

Znáte to, bezesná noc, ráno ještě horší, jste unavená a podrážděná a to jen proto, že váš partner v noci chrápe. To je hodně časté, protože muži obecně chrápou mnohem častěji, než ženy. U žen je chrápání docela neobvyklé a určitě méně časté, zato u mužů jde o častý problém. Chrápání navíc ještě podporuje například požití alkoholu nebo nadváha. Dá se s tím něco dělat, a proč vlastně muži chrápou mnohem více, než ženy? 

nevyspíte se v noci?

Od chrápání až k rozvodu

Myslíte si, že je tohle chabý důvod pro rozvod? Tak to byste se pletli, protože chrápání dokáže rozdělit nejeden pár. Začíná to probdělými nocemi a končí to až oddělenými ložnicemi, odcizením a nakonec rozpadem vztahu. Ale takhle daleko to rozhodně nemusí dojít, chrápání je sice nepříjemné, ale i tyhle problémy se dají docela dobře řešit. Pokud se nechcete nechat tímto zapeklitým problém zahnat do kouta, zkuste to řešit. Je určitě lepší spát na boku, což ale ne každý dokáže po celou noc, zkusit můžete i nejrůznější prostředky, které jsou k dostání v lékárnách. Jenže ani ty nemusí zabrat u každého. V nejhorším případě je možná operace nosní přepážky, ale do toho se taky každému nechce. Takže co zkusit dále? 

muži a chrápání

Muži často chrápou po příchodu z restaurace, kde se posilnili nějakým tím pivem či panákem něčeho ostřejšího, alkohol totiž přispívá k tomu, aby muž chrápal ještě více, tohle mu tedy můžete zkusit zatrhnout. Ke chrápání ale přispívá i nadváha, takže to může být impuls pro to, aby muž začal zdravěji žít. Jinak už asi pomohou opravdu jen špunty do uší nebo oddělené spaní. 

Proč tomu tak je? 

Pokud se ptáte na důvod, těch může být ale více. Muži mají ohryzek, i proto častěji chrápou více, než ženy, které ho nemají. Ale životní styl pak ovlivňuje chrápání také hodně. Není to jen o váze či požití alkoholu, ke chrápání přispěje i kouření a dále jej ovlivňují nejrůznější onemocnění. Ti, kdo mají potíže se srdcem, s dýcháním nebo s celou oběhovou soustavou, prostě chrápat bohužel budou. 

Na chrápání partnera se dá i zvyknout, chce to ale pevné nervy.