L O A D I N G
blog banner

Tipy, díky kterým bude stěhování hračka!


Minimálně jednou v životě stěhování potká každého z nás a jen na nás, jak se s touto situací dokážeme popasovat. Někdo stres kolem stěhování zvládá s přehledem a jen tak něco ho nerozhodí, jiný týdny před stěhováním nezamhouří oka. Ať patříte do kterékoliv z těchto dvou skupin, je dobré poznamenat, že štěstí přeje připraveným. Stěhování bytu 1+1 nebo dokonce stěhování bytu 4+kk bude o to snadnější, pokud neponecháte nic náhodě. My vám prozradíme několik tipů, které vám stěhování bytu pomohou do značné míry ulehčit.

Náročné stěhování

Pokud vlastníte pouze malý byt s minimem nábytku, stěhování pro vás nebude zase až tak náročné. Mnohdy si vystačíte i s osobním automobilem nebo menší zapůjčenou dodávkou. Ovšem takové stěhování mezonetového bytu vyžaduje daleko rozsáhlejší přípravy, a hlavně pomocnou ruku profesionálů. Je pravda, že stěhovací firmy rozhodně nepatří mezi ty nejlevnější, přesto jejich služby v krizových situacích oceníme. Zákon schválnosti totiž v takovým případech funguje více než skvěle a mít vedle sebe profesionály, kteří mají několikaleté zkušenosti, se více než vyplatí.

Mnoho lidí podceňuje už samotné přípravy, které se bezesporu nedají stihnout poslední týden před plánovaným termínem stěhování. Minimálně stěhovací firma by měla být objednaná měsíc dopředu, tak aby bylo ještě vůbec možné z čeho vybírat a vámi zvolený termín byl volný.

Křehké zboží

Na plánování stěhování si vyhraďte alespoň měsíc, kdy vyřídíte vše potřebné a připravíte se na soudný den. V práci si zařiďte dovolenou a začněte se poohlížet po papírových krabicích, izolepách, obalovém materiálu…zkrátka po všem, co by se vám při balení mohlo hodit. Vše poctivě zabalte a opatřete štítkem, který napoví, co se v dané krabici ukrývá. Nábytek můžete ponechat smontovaný, stěhovací firma si s ním hravě poradí. Demontuje ho, zabalí, odveze do nového domova a zase nazpět složí.