L O A D I N G
blog banner

Nahradit stávající nevyhovující chatu není problém

Vlastníte rekreační pozemek a na něm chajdu, která se již rozpadá, a slouží pouze jako sezónní příbytek? Pak byste ji mohli velmi rychle nahradit mobilní, celoročně obytnou dřevostavbou. Někteří lidé to již udělali před vámi, a kdybyste se jich ptali na jejich názory a zkušenosti ohledně tohoto životního kroku, možná vám potvrdí, jaké výhody to má, a proč by se už nikdy nechtěli nastěhovat zpět do velkoměsta.

stará chata u vody

Rekreační lokalitu dobře znáte – kdo jezdí víkend co víkend na chalupu, pravděpodobně tam dojíždí rád, a užívá si prostředí, které dobře zná. Je tam les, louka, rybník, řeka a hlavně naprosté ticho, které přehlušují zejména ptáci, případně nějaká cirkulárka od sousedů, jejíž bzukot však nikdy netrvá příliš dlouho.

Ten božský klid – teprve na venkově si uvědomíte, že k životu vlastně nepotřebujeme autostrády, městský blázinec, přehnanou honbu lidí za hmotnými předměty a různé falešné ideje, jimiž nás krmí mnozí reklamní propagátoři. Kontakt s přírodou je vlastně to nejcennější, co v životě máme.

rozpadající se chajda

Levnější bydlení – kdokoli se rozhodne přerušit život v městském bytě a nastolit větší rovnováhu se sebou samým, má možnost v mobilním domě, např. v typu Siding White TOP mobilní domy, bydlet levněji. Je zde možnost využívat vlastní studnu, vlastní septik, na střechu lze instalovat fotovoltaiku i pro ohřev vody v bojleru. A necháte-li si dům upravit pro vytápění dřevem, bude úspora ještě vyšší. Snadno pak porovnáte vaše náklady na bydlení s lidmi, kteří žijí v pronajatém bytě. Tam musíte započítat nejen nájem, ale i v případě osobního vlastnictví částku na údržbu domu (a ta nebývá nízká) a drahé energie. Při dnešních cenách energií se opravdu vyplatí zvážit, zda se raději z města neodstěhovat.

V mobilním domě nepotřebujete přípojku zemního plynu, vystačíte s propan-butanem a bude to i levnější. Nemusíte tu doplácet na dálkový ohřev vody z městské kotelny, stejně tak na dálkové teplo z kotelen, které jedou zejména na drahý zemní plyn.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup