L O A D I N G
blog banner

Jaký zvolit zahradní bazén?

Co může být lákavějšího než v rozpálených letních dnech přijít domů z práce, svléknout se do plavek a rovnou skočit do svého vlastního bazénu, kde máte absolutní soukromí? Není divu, že čím dál více Čechů baží raději po vlastním bazénu, než po návštěvě přeplněných a drahých koupališť.

Nejlevnější volba

Nejlevnější volbou jsou nafukovací bazény vyrobené z plastové fólie, které dnes běžně zakoupíte v každém hobby obchodě, anebo dokonce i téměř v každém supermarketu. Výhodou je nízká pořizovací cena a rychlé skládání, které obvykle zabere maximálně pár hodin. Nevýhodou je, že se na zimní období musí zase celý složit a sklidit, na rozdíl třeba od zapuštěných bazénů. Také jeho životnost není tak dlouhá, ale při správné péči vám může vydržet i několik let.

bazén

Bazény nadzemní

Jsou levnější než bazény zapuštěné či polozapuštěné a často jsou první volbou, po které lidé sahají. Většinou je snadno udržitelný a hodí se do každého terénu. Pokud nad bazénem váháte, můžete si na zkoušku opatřit právě bazén nadzemní, jelikož poté není problém z jeho likvidací. Jeho výhodou také je, že u dostatečně vysokého bazénu vám nehrozí pád vašich ratolestí či zvířátek do vody.

Polozapuštěné bazény

Pokud potřebujete umístit bazén na mírném kopci, skvěle se pro tento tip terénu hodí polozapuštěný bazén. Je částečně zapuštěný v zemi a okraj je vyvýšený nad zem.

bazén zapuštěný

Zapuštěné bazény

Chcete klasický bazén do země? V posledních letech se jedná o čím dál oblíbenější typ bazénu, vzhledem k jeho výhodám. Velkou výhodou je určitě snadný vstup do vody, který se hodí i například pro lidi, kteří jsou hůře pohyblivý, či seniory. Dnes už není problém je umístit téměř na jakýkoliv terén. Je možné je také nadstřešit, takže se nemusíte koupat jenom v letních měsících, ale udržíte si kondičku plaváním i na podzim či na jaře. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a větší nároky kladené na zabudování bazénu. Ale jakmile jednou okusíte kouzlo zapuštěného bazénu, už nebudete chtít žádný jiný.