L O A D I N G
blog banner

Za hypotéku můžete ručit libovolnou nemovitostí

Věděli jste o tom, že nebankovní hypotéku můžete získat i oproti pozemku? Ano, i pozemek může být vhodnou zárukou za to, že svůj úvěr budete pravidelně splácet. Hypotéka na pozemek je proto stejně reálná jako i hypotéka na družstevní byt či klasická hypotéka na dům. Ve skutečnosti jde totiž hlavně o to, jaká je aktuální tržní hodnota vámi zvolené nemovitosti – právě tento údaj je naprosto klíčový pro posouzení, zda taková záruka za úvěr bude stačit. Nicméně vy sami si oceňováním vámi zvolené nemovitosti naštěstí nemusíte lámat hlavu. O všechno nezbytné se místo vás postará zástupce nebankovní společnosti, který zajistí i potřebný odhad takové nemovitosti.

eurobankovky

Vlastně to jediné, co vy sami budete muset udělat, je vyplnit krátký online formulář na webových stránkách nebankovní společnosti – opravdu jen tak málo vám postačí k tomu, abyste měli úvěr brzy v kapse. Do tohoto formuláře zadáte nejen své osobní údaje, ale také adresu nemovitosti, kterou použijete jako záruku za úvěr. A jakmile zástupce společnosti vše prověří, tak se vám ozve s konkrétní nabídkou – budete tak mít naprosto jasno v tom, jak vysoký může váš úvěr být, i za jakých podmínek ho můžete čerpat. A záleží jen na vás, jak se rozhodnete – zda tuto nabídku přijmete či nikoli.

kufr peněz

Ovšem pokud jde o čerpání nebankovní hypotéky, měli byste vědět i to, že existuje ještě jedna podmínka, kterou je nezbytné naplnit – a tou je pravidelný příjem v takové výši, abyste z něj mohli hradit výdaje s úvěrem spojené, tedy splátky jistiny plus úroky.
Jistě vás potěší, že nebankovní hypotéku můžete čerpat i v situaci s nižším příjmem, a pokud by byl náhodou až příliš nízký, stále máte ještě jednu možnost, jak vše vyřešit – stačí, když si ve svém okolí seženete ochotného spoludlužníka, který se svými příjmy zaručí za vaši půjčku. Může to být kdokoli, kdo vám vyjde vstříc.