L O A D I N G
blog banner

K čemu máme internet?

Pořád ještě se u nás najdou lidi, kteří se dokážou bez internetu úplně klidně obejít. Neusednou k počítači, jak je rok dlouhý, nic na internetu nehledají, nikoho tam nekontaktují. Nemají účet na žádné sociální síti a nevystavují tam vůbec žádné příspěvky, ani ty kvalitní, ani ty stupidní, neposílají e-maily, nechatují, nenakupují v internetových obchodech, nehrají online hry, zkrátka nic. A přesto žijí a na první pohled na nich možná ani nepoznáme, jak jsou ochuzení ve srovnání a lidmi, kteří se na internetu běžně pohybují.

Je to tak. I bez internetu se dá dneska docela obyčejně žít. Nikdo bez něj nemusí trpět, natož aby kvůli jeho nedostatku snad i umíral. Ale stejně to není dokonalé, když někdo vůbec nepoužívá internet. Jsou i věci, které se díky internetu zvládají snadněji, a jsou i takové, které se dají udělat jenom na internetu a kdo ho nemá, je musí oželet.

čas na displeji

Když třeba někdo nepoužívá internet k nákupům, může se hodně naběhat po obchodech, než sežene to, co by měl na internetu sehnané za chvíli. Musí jezdit třeba i po širokém okolí, než najde obchod, kde to taky prodávají. A možná to v normálním obchodě sežene i o hodně dráž.

Kdo nepoužívá internet, musí třeba taky jezdit někam na nádraží nebo chodit na zastávku a tam zkoumat jízdní řády nebo se ptát na informacích na příjezdy a odjezdy. Kdežto na internetu by spojení našel pohodlně a hned.

internet připojený

Na internetu se dozví lidi všechno a nestojí je to většinou nic. Je to lepší než nějaké noviny, za které se musí zaplatit a pak se tam dostane jen pár stránek, kde nemusí psát zrovna to, co dotyčného zajímá.

A i hry jsou na internetu lepší, je možné tam i úřadovat, i podnikat, i dělat spousta dalších věcí. V tom mají výhodu lidi, kteří na internetu jsou. A ti, kteří tam nejsou, jsou na tom o hodně hůř.

Ale zase ti, kdo mají internet, ztrácí čas něčím, co ostatní lidi nemusí a nemůžou dělat. A i to je relevantní.