L O A D I N G
blog banner

Tma vyvolává paniku

Pokud se taková situace odehraje ve známém prostředí, tak to ještě jde. Přece jenom víme, kam sáhnout, kde je baterka, svíčka, zápalky nebo i mobilní telefon poslouží jako skvělé vodítko na cestu. Jenomže v cizích prostorech, kde nic nemáme po ruce, nevidíme nic a ani netušíme kam se vydat, je rozhodně velmi nepříjemný pocit. Tma nás začne plně pohlcovat a svírat. Myšlenky se rozpomenou na poslední hororovou scénu, kterou jsme možná viděli před lety v kině. Zkrátka to není nic příjemného. A přitom by stačilo tak málo. Kdyby majitel objektu pořídil alespoň jedno nouzové svítidlo s nápisem EXIT. Pravděpodobně by to byl nejrychlejší únik z těchto tmavých prostorů.

nouzová svítidla

Moderní technika

Tak naštěstí v dnešní době je již technika na úplně jiné úrovni a taková světla se běžně používají k osvícení únikové cesty, kdyby náhodou došlo k elektrickému výpadku. Může být formou různě umístěných svítidel nebo osvětlených tabulek s určitými pokyny, buď s obrázkem, nebo přímo nápisem. Nouzová svítidla Beghelli se dají pořídit jak pro venkovní účely, tak vnitřní prostory, kterými mohou být nemocnice, hotely, sportovní haly, letiště podobně. Když se pozorně rozhlédneme kolem sebe, tak nakonec takových svítidel a označení nalezneme všude dostatek a v různých provedeních. Některé jsou nainstalovány na stropě, na zdi, vestavné nebo i na závěsu. Budou i tam, kde bychom je ani nečekali a to je dobře, je to pro naši bezpečnost.

svítidlo

Technologie nouzových svítidel

Především jsou velmi odolné vůči prachu. Dělíme je na určité skupiny, kdy se setkáme s nouzovým svícením, to je především v době výpadku elektřiny, ale také existují trvalé nouzové systémy, kde nám bude svítit světlo trvale. Ty se dají ještě například vybavit vypínačem, aby svítila pouze v době, pokud zde bude nějaký pohyb. Ale můžeme se setkat i s tak zvaným autestem, kdy svítidlo je vytvořené tak, že samo o sobě kontroluje stav svého vnitřního akumulátoru, zdroje a napájení. Výhodou jsou samozřejmě úsporné LED světelné zdroje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup