L O A D I N G
blog banner

Markýza na terasu aneb nejen záštita před sluncem

Snad každý se těší na první sluneční paprsky. Léto náleží mezi nejoblíbenější roční období. Avšak všeho moc škodí. Zejména v případě, jestliže si chcete užít posezení venku, odpočinout si nebo pracovat. V tomto případě je zapotřebí adekvátní řešení. Ochrana a pomoc před sluncem i deštěm? Nevíte jak efektivně vyřešit tuto situaci v rámci vašeho venkovního posezení?
markýza na terase.jpg
Markýza na terasu je v tomto případě ideální řešení. Jedná se o lehkou konstrukci, která však může být umístěna i nad vchodem domu, oknem, balkonem apod. Stejně tak je tento způsob řešen na mnoha venkovních zahrádkách v rámci posezení u kávy či lahodného čaje apod.

Hlavním účelem je samozřejmě protisluneční ochrana, neboť se jedná o velmi efektivní stínící prvek. Avšak dnes se jedná zároveň o účinnou ochranu i před deštěm. Tímto si tak lze užít venkovní posezení za každého počasí.

Jak správně vybrat?

Co má zásadní vliv na samotný výběr? Je zapotřebí mít na paměti, že by měla markýza na terasu zároveň být sladěná s barvou fasády či tvarem a stylem zahrady.

V případě správného výběru máte garanci kvalitní stínící techniky. Lze volit mezi více druhy. Je dobré se zaměřit na podstatné atributy, jako je látka, která by měla obsahovat UV filtr. Tím je tak zaručena ochrana před slunečními paprsky. Levné stínící prvky mnohdy mají nedostatečnou látkovou ochranu. Důležitá je rovněž impregnace, která je voděodolná a nepropustná.

Ve vlastním zájmu každého zajisté je, aby mu vybraný výrobek sloužil po co nejdelší dobu. Jen kvalitní výrobky disponují dlouhou životností a barevnou stálostí.

Pak už postačí se jen rozhodnout, zda zvolit pevnou či pohyblivou konstrukci. Pohyblivé se poté ještě člení na ovládání prostřednictvím ručního či elektrického pohonu.
markýza s pruhy.jpg
Výhody aneb proč zakoupit?

Máte možnost všestranného využití. Lze zastínit nejen terasu, ale také balkón, vchod do domu apod.